Најнови вести

МНР Никола Димитров оствари телефонски разговор со норвешката МНР Ине Ериксен Сореиде

25 мај 2020

Мисијата на ОБСЕ во Скопје објави вонреден повик за предлог проекти на граѓански организации и фондации

22 мај 2020

Видео конференција на министрите за надворешни работи од Западен Балкан и од земјите членки на ЕУ од ЈИЕ, како и високи претставници на ЕУ институции, со цел координација во справувањето со последиците од пандемијата на Ковид – 19

19 мај 2020

Министерска видео - конференција во ко-организација на МНР Димитров и МНР Дендиас

18 мај 2020

Учество на МНР Димитров на он-лајн дебата во организација на бриселскиот тинк-тенк Вилфрид Мартенс Центар за Европски студии на тема: „Балканот во нова ера – преглед на хрватското ЕУ претседателство“

07 мај 2020

Проштална средба на МНР Димитров со амбасадорот на Сојузна Република Германија Томас Герберих

06 мај 2020

На европскиот пат кој ни претстои, при што процесот е поважен од крајната дестинација, сите ние во рамки на својот домен, може да бидеме чинители на промената – МНР Димитров на он-лајн брифинг во организација на бриселскиот тинк-тенк EPC

05 мај 2020

Успешно репатрирани студентите од Република Турција со хуманитарен конвој

02 мај 2020

Видео конференција - Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји со Министрите за надворешни работи од ЗБ6

30 април 2020

Министерот Димитров на Денот на МНР донираше заштитна опрема во Црвениот Крст на Северна Македонија

29 април 2020
Страница 1 од 107