Авганистан
Австралија
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангола
Андора
Антигуа и Баруда
Аргентина
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белгија
Белизе
Белорусија
Бенин
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брег на Слонова Коска
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Вануату
Ватикан
Велика Британија
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гвајана
Гватемала
Гвинеја
Гвинеја Бисао
Германија
Гренада
Грузија
Грција
Данска
ДНР Кореја
Доминикана
Доминиканска Република
ДР Конго
Египет
Еквадор
Екваторијална Гвинеја
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Есватини
Естонија
Етиопија
Замбија
Зелен Рт
Зимбабве
Израел
Индија
Индонезија
Ирак
Иран
Ирска
Исланд
Источен Тимор
Италија
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужен Судан
Јужна Кореја
Јужноафричка Република
Казахстан
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кенија
Кипар
Киргистан
Кирибати
Колумбија
Комори
Косово
Коста Рика
Куба
Кувајт
Лаос
Латвија
Лесото
Либан
Либерија
Либија
Литванија
Лихтенштајн
Луксембург
Мавританија
Маврициус
Мадагаскар
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Малта
Мароко
Маршалски Острови
Мексико
Мијанмар
Микронезија
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Нов Зеланд
Норвешка
НР Кина
Обединети Арапски Емирати
Оман
Пакистан
Палу
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Полска
Португалија
Република Конго
Романија
Руанда
Русија
САД
Саинт Кристофер и Невис
Самоа
Сан Марино
Сао Томе и Принципе
Саудиска Арабија
Света Луција
Свети Винцент и Гренадини
Сејшели
Сенегал
Сиера Леоне
Сингапур
Сирија
Словачка
Словенија
Соломони
Сомалија
Србија
Судан
Суринам
Тајван
Тајланд
Танзанија
Таџикистан
Того
Тонга
Тринидад и Тобаго
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Франција
Хаити
Холандија
Хондурас
Хрватска
Централноафриканска Република
Црна Гора
Чад
Чешка
Чиле
Џибути
Швајцарија
Шведска
Шпанија
Шри Ланка