Home S America

Министер Никола Димитров

  left1

ПРОФИЛ НА МИНИСТЕРОТ

ИНТЕРВЈУА и ГОВОРИ

Следете го министерот на:
facebook11 twitter11                      

banner mk gr agreement

banner mk gr agreement ALB 01

Artboard 9 copy 5

Artboard 9 copy 6

Публикации

Контакт Инфо

Адреса:

МИНИСТЕРСТВО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ
булевар “Филип Втори Македонски“ бр. 7
1000 Скопје
Република Северна Македонија

Контакт:

Тел: +389 2 3115 266 Факс: +389 2 3115 790
Е-пошта:[email protected]
Е-пошта:[email protected]

ДИЈАСПОРА

Земајќи ги предвид обврските за примена на одредбите од Преспанскиот договор, Делегациите на Република Северна Македонија и на Грција во Заедничкиот Комитет имаа суштинска ...

По повод апостолската посета на Светиот Отец, Папата Франциск во Република Северна Македонија, денеска во галеријата на НУ „Спомен-куќа на Св. Мајка Тереза“ во Скопје, се ...

Министерот за надворешни работи Никола Димитров, денес оствари работна средба со ополномоштеникот на Сојузното министерството за надворешни работи на Германија за Југоисточна ...

Петнаесеттиот состанок на Советот за стабилизација и асоцијација помеѓу Република Северна Македонија и Европската унија се одржа на 19 март 2019 година.

 

Државниот секретар во Министерството за надворешни работи на Република Северна Македонија, Виктор Димовски на 18 и на 19 март 2019 година престојуваше во работна посета на ...

На првиот ден од работната посета на Брисел, МНР Никола Димитров оствари средба и со МНР на Кралството Шведска, Маргот Валстром.

 

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров и заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во рамки на посетата во Брисел учествуваа на ...

На покана на поранешниот  министер за надворешни работи на Република Грција, Никос Коѕијас, денес, министерот за надворешни работи, Никола Димитров, учествуваше на ...

На првиот ден од својата работна посета на Атина, министерот за надворешни работи, Никола Димитров, оствари средба со претседателот на Парламентот на Хеленската Република, ...

Заменик министерот за надворешни работи, Андреј Жерновски, по повод 76-годишнината од депортацијата на македонските Евреи и 75-годишнината од реконституцијата на Еврејската ...

Заедничко соопштение за Вториот состанок на Заедничкиот интердициплинарен комитет на експерти за историски, археолошки и образовни прашања, оформен согласно член 8, т.5 од Преспанскиот договор
Прес конференција на државниот секретар во МНР, Виктор Димовски по повод претстојната посета на Светиот Отец, Папата Франциск на Република Северна Македонија
Средба на МНР Никола Димитров со  Кристиан Хелбах и Томас Осовски
15-ти состанок на Советот за стабилизација и асоцијација помеѓу Република Северна Македонија и Европската унија
Работна посета на Државниот секретар Виктор Димовски на Република Србија
Прв ден од работната посета на МНР Димитров на Брисел
Министерот Димитров и вицепремиерот Османи во Брисел на работен појадок со министрите за надворешни работи на земјите членки на ЕУ
Учество на МНР Никола Димитров на меѓународната академска конференција во Атина
Средба на МНР Никола Димитров со Николаос Вуцис, претседател на грчкиот Парламент
Обраќање на ЗМНР Жерновски на настанот „Меморија“

ДИПЛОМАТСКИ И КОНЗУЛАРНИ ПРЕТСТАВНИШТВА НА РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ВО ЈУЖНА АМЕРИКА

  • АРГЕНТИНА
  • БРАЗИЛ
  • КУБА
Argentina АРГЕНТИНСКА РЕПУБЛИКА
ПОКРИЕНО ОД: Амбасада на Република Северна Македонија во Мадрид, КРАЛСТВО ШПАНИЈА
  локација на мапа >>
Brazil ФЕДЕРАТИВНА РЕПУБЛИКА БРАЗИЛ
Амбасада на Република Северна Македонија во Бразилија
Амбасадор, Ивица Боцевски
 

Embaixada da República da Macedônia em Brasília
SHIS QL 26 CJ 05 LT 15
Lago Sul – Brasília DF – CEP: 71.665-155
República Federativa do Brasil

CNPJ: 24.928.562/0001-68

T: 00 55 61 98276 1850

M: [email protected]
Cuba КУБА
ПОКРИЕНО ОД: Постојана мисија на Република Северна Македонија при ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ во Њујорк
  локација на мапа >>

Конзуларни услуги