ДЕЖУРНИ ТЕЛЕФОНСКИ БРОЕВИ

КОНЗУЛАРНИ УСЛУГИ

ЗА МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ

ЗА СТРАНСКИ ДРЖАВЈАНИ

ДЕЖУРНИ БРОЕВИ ЗА ИТНИ СИТУАЦИИ 

 

 

ДЕЖУРЕН ТЕЛЕФОН ЗА ПОВИКУВАЊЕ ВО МИНИСТЕРСТВО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ

ОД 08:00-22:00 +389 75 273 732  е-маил: [email protected]

 

ДржаваАмбасадаДежурен број
АВСТРИЈА Виена T: + 436642688015
АЛБАНИЈА Тирана T: + 00355684098313
БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА Сараево T: + 0038766913821
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА Лондон T: + 44 791 768 4668
ГЕРМАНИЈА Берлин T: + 49 15255691603
ГЕРМАНИЈА Минхен T: + +49 1629255254
ГРЦИЈА Атина T: +00306944743071
ГРЦИЈА Солун T: +30 6987200410
ДАНСКА Копенхаген T: +4521730707
ЕСТОНИЈА Талин T: +372 5783 6480
ИТАЛИЈА Рим T: +00393397804386
ИТАЛИЈА Венеција T: +393348008772
КОСОВО Приштина T: +0038649338833
НОРВЕШКА Осло T: +004746230871
ПОЛСКА Варшава

T: +48 696 091 291 

T: 48 604 090 117

РОМАНИЈА Букурешт T: (+4) 0739 911 198
РУСИЈА Москва T: +79296841352
ВАТИКАН Ватикан T: +39 389 158 62 14
СЛОВЕНИЈА Љубљана T: +386 41 544 222
СРБИЈА Белград T: +381 63/651 283
ТУРЦИЈА Анкара T: +90 539 456 97 10
УКРАИНА Киев T: +380 66 95 66 522
УНГАРИЈА Будимпешта T: +36 301609390
ФРАНЦИЈА Париз T: +00 336800808 90
ХОЛАНДИЈА  Хаг T: +31 6 38174907
ХРВАТСКА Загреб T: ++ 385 91 604 8000
ЦРНА ГОРА Подгорица T: +382 67 220 3705
ЧЕШКА Прага T: + 00 420778 443396
ШВЕДСКА Стокхолм T: +46 768 940347
ШПАНИЈА Мадрид T: ++ 34 620 126308
ТУРЦИЈА Истанбул T: +90 545 614 97 77
АВСТРАЛИЈА Канбера T: +0061 (0)413126656
АВСТРАЛИЈА Мелбурн T: +61432426224
ИЗРАЕЛ Тел Авив T:+972737154900
ИНДИЈА Њу Делхи T:+91 96676672205
ЈАПОНИЈА Токио T:+81 (0)80 48860103
КАЗАХСТАН Астана T:+7 700 222 1973
КАТАР Доха T:+974 66597944
КИНА Пекинг T:+86 18513512812
ОБЕДИНЕТИ АРАПСКИ ЕМИРАТИ Абу Даби T:+971564417552
ЕГИПЕТ Каиро T:+201002898673
БРАЗИЛ Бразилија T:+ 55 61982761850
КАНАДА Отава T:+1 613 294-9995
КАНАДА Торонто T:+1 6479713245
СОЕДИНЕТИ АМЕРИКАНСКИ ДРЖАВИ Вашингтон T:+1 2023907418
СОЕДИНЕТИ АМЕРИКАНСКИ ДРЖАВИ Њу Џерси T:+1 9292886512
СОЕДИНЕТИ АМЕРИКАНСКИ ДРЖАВИ Детроит T:+1 2485508852
СОЕДИНЕТИ АМЕРИКАНСКИ ДРЖАВИ Чикаго T:+3123300727

Конзуларни услуги